au.cetauqa%40ofni

Пн-Сб 09:00-18:00

База знань AQUATEC

Інформаційні статті, корисна інформація, новини, анонси, замітки, відповіді на часті запитання . . .

Статті та рекомендації AQUATEC

Статті та рекомендації

Тензіометричний метод, рекомендовані режими зрошення, корисні поради, тощо.

читати
Блог AQUATEC

Блог AQUATEC

Свіжі новини, анонси подій та заходів, цікаві замітки,думки, ідеї, тощо.

читати

База знань AQUATEC

Інформаційні статті, корисна інформація, новини, анонси, замітки, відповіді на часті запитання . . .

Статті та рекомендації AQUATEC

Статті та рекомендації

читати
Блог AQUATEC

БлогAQUATEC

читати

Популярні запитання (FAQ)

  • Як часто необхідно заправляти тензіометр?

    Періодичність перезаправки тензіометрів на пряму залежить від режиму зрошення, який Ви підтримуєте у себе на ділянці. Якщо поливати дотримуючись наших рекомендацій, тобто коли тензіометричний тиск в ґрунті становить близько -25-30 кПа, то міжзаправочний період може становити 8-10 тижнів. При зростанні тензіометричного тиску у напрямку межі робочого діапазону тензіометра (≈80 кПа) - пропорційно зростає і швидкість втрати води тензіометром, відповідно періодичність перезаправки скорочується. Наприклад, якщо тензіометр постійно доводити до -50 кПа - періодичність скорочується в двічі (1 раз на 3-4 тижні), до -65 кПа ще раз у двічі (1 раз на 1-2 тижні), до -80 кПа і більше (2-3 рази на тиждень).

  • Чи необхідно калібрувати тензіометр на ділянці зрошення?

    Одна з переваг тензіометричного методу - відсутність необхідності калібрування тензіометрів. Це пов'язано з тим, що тензіометр визначає утримуючу силу води у структурі ґрунту, проте сама структура не впливає на його роботу. Головна умова - створити надійний контакт керамічного мікропористого зонду тензіометра з ґрунтом.

  • Яка кількість тензіометрів потрібна на ділянку?

    Ділянка зрошення - одиниця зрошувальних площ, яка поливається в один момент часу. Це може бути теплиця, або "клітка" в саду, або взагалі ціле поле. На одну ділянку зрошення рекомендується встановлювати 2-3 пости спостереження за вологістю ґрунту і залежить це від конфігурації ділянки, рельєфу, однорідності ґрунту тощо. Кожний пост спостереження формується з такої кількості тензіометрів, щоб охопити весь кореневмісний шар ґрунту, з розрахунку 1 тензіометр = 20 см контрольованої глибини. Наприклад, якщо у Вас огірок в теплиці - це 2 пости (на початку і в кінці теплиці) по одному тензіометру (шар ґрунту 0-30 см) . Якщо вирощуєте яблуню на М9 - це 2-3 пости по два тензіометри (шари ґрунту 0-25 см + 25-50 см). Якщо у Вас горіх волоський - це 2-3 пости на кожну ділянку зрошення по три тензіометри (шари ґрунту 0-30 см + 30-60 см + 60-90 см).

  • Яка вологість ґрунту є оптимальною для рослини?

    Оптимальна вологість - це доступна вологість. Доступною волога для рослини є в певному діапазоні тензіометричного тиску - сили, з якою волога утримується в ґрунті. Верхнім значенням цього діапазону є найменша вологомісткість (НВ), а нижнім — рівень передполивної вологості ґрунту (РПВҐ), за якого й призначають поливи і доводять знову до НВ.Слід враховувати, що рівень передполивної вологості ґрунту змінюється залежно від фази розвитку кожної рослин і залежить від її фенологічних особливостей.Щоб отримати найкращий ефект від оптимізованого зрошення важливо підтримувати вологість ґрунту в оптимальному діапазоні протягом усієї вегетації.При якому тензіомеричному тиску вже потрібно поливати Ви можете дізнатися із наших статей:● Управління зрошенням ягідних насаджень● Обгрунтований полив овочевих кулькур