au.cetauqa%40ofni

Пн-Сб 09:00-18:00

Тензіометрична станція для вимірювання вологості ґрунту

Тензіометрична станція для вимірювання вологості ґрунту

Електронний контролер збору даних системи BIONICA та електронні датчики моніторингу поливу агрокультур, а саме сенсори водного (матричного) потенціалу - тензіометри AQUAMETER PRO від AQUATEC™, складають тензіометричну станцію для вимірювання вологості ґрунту. Розробку запатентовано (патент України № 142286). 

https://sis.nipo.gov.ua/uk/search/detail/1436857/

Контролер BIONICA і тензіометри AQUAMETER PRO. Культура - Аспарагус (спаржа)

Контролер BIONICA і тензіометри AQUAMETER PRO. Культура - Аспарагус (спаржа)

Формула винаходу

1. Тензіометрична станція для вимірювання вологості ґрунту, а саме матричного капілярного потенціалу ґрунтової вологи, всмоктуючого тиску ґрунту, яка інтегрується у сучасні мережі зв’язку, складається з універсального реєстратора-контролера та/або реєстраційних радіо-модулів збору, оброблення і передачі даних (всмоктуючого тиску ґрунту) на сервер або на інший накопичувач інформації, або – одразу на контролер управління поливом через доступні стандарти зв’язку і електронних тензіометричних датчиків (тензіометрів) різної модифікації, яка відрізняється тим, що частина корпусу тензіометра із мікропористою мембраною на муфті герметизації виготовлена з можливістю знімання для швидкої заміни зонда у разі пошкодження або для зміни робочої глибини встановлення тензіометра, верхня частина корпусу містить оглядову ділянку для візуального контролювання необхідності дозаправлення приладу вручну, і кран-засувку для зручного періодичного дозаправлення водою, не витягуючи тензіометра із ґрунту, із захисною кришкою.

2. Тензіостанція за п. 1, яка відрізняється тим, що складові тензіометра герметично з'єднані у вакуумну систему, основним компонентом якого є мікропориста жорстка мембрана, що виготовлена із пористої кераміки або скляного фільтру, або полімерної плівки, або іншого пористого матеріалу будь-якої форми, яка витримує робочий перепад тисків, з'єднана з корпусом тензіометра через муфту герметизації; корпус виготовлений із жорстких матеріалів низької теплопровідності (термостійких), матеріалів високої стійкості до корозії та ультрафіолетових променів для довгострокових досліджень і містить теплозахисний рукав (гільзу) для ізоляції тензіометра від нічних і денних коливань температури повітря і ґрунту.

3. Тензіостанція за п. 1, яка відрізняється тим, що електронний тензіометричний датчик станції оснащений високоточним електронним перетворювачем тиску із автоматичною температурною компенсацією, який вимірює гідравлічну взаємодію між ґрунтовою водою і вільною від впливу силових полів ґрунту водою, яка знаходиться у тензіометрі, що контактує з ґрунтовою водою через систему мікропор мембрани, і оснащений додатковим механічним вимірювачем розрідження/тиску із захисним чохлом для мінімізації коливань температури, захисту від механічних пошкоджень, кольоровою шкалою відображення інтервалів капілярного потенціалу ґрунтової вологи для різних типів ґрунту, з можливістю виконання ролі основного у разі пошкодження або відсутності Іnternet або іншого виду зв'язку для безперервного моніторингу вологості ґрунту.