au.cetauqa%40ofni

Пн-Сб 09:00-18:00

Керамічні зонди для тензіометрів AQUATEC

Керамічні зонди для тензіометрів AQUATEC

Більшість сучасних методів визначення вологості ґрунту для поливу агрокультур належать до непрямих методів, способу – точкові вимірювання, закладанням вимірювачів/датчиків/сенсорів на ділянках зрошення. Такі вимірювання базуються на визначенні параметрів, які знаходяться у тісному кореляційному зв'язку з вологістю ґрунту.

Найбільш простий, доступний і достовірний – тензіометричний метод, який заснований на залежності всмоктуючої сили ґрунту від її вологості. І впроваджується за допомогою тензіометричного вологоміра – приладу, в Україні, як правило, – тензіометра AQUAMETER від AQUATEC™.

Принцип дії тензіометра ґрунтується на властивості ненасиченого вологою ґрунту всмоктувати воду. Всмоктуюча сила ґрунту, яка виникає при цьому, відповідає певному ступеню вологості ґрунту і фіксується індикатором тиску (мікрометричним вакуумметром і/або аналогово-цифровим перетворювачем тиску для оброблення контролером BIONICA від AQUATEC™).

Вимірюють цю силу за допомогою пористого керамічного зонда/фільтра/накінечника/свічки тензіометра. Прилад заповненюють водою, герметично закривають зверху. Зондом униз встановлюють у ґрунт на глибині визначення вологості. За мірою висихання ґрунту вологість його зменшується, а відліки зростають.

Рекомендований діапазон тиску роботи тензіометра – від 0 до -80 кПа, що відповідає від ПВ до 60-65 % НВ (ПВ – повна вологомісткість/вологоємність ґрунту; НВ – найменша (польова) вологомісткість ґрунту).

Компанія AQUATEC має власне виробництво керамічних зондів для тензіометрів з дотриманням спеціальних вимог до їхнього виготовлення.

Стінки керамічного зонда AQUATEC вільно пропускають воду і розчинені в ній речовини. Але водночас вони є непроникні для частинок грунту і об’ємного потоку газу. Газонепроникність стінок фільтра зберігається до певної межі. Під цією межею, що зветься тиском барботування, розуміють такий тиск у тензіометрі, за якого спостерігається спочатку проскакування, а потім і потік вільного повітря в тензіометр. Тому тиск барботування визначає межі роботи приладу і нижню границю вологості грунту, котру можна виміряти за його допомогою.

Друга важлива експлуатаційна характеристика керамічного зонда AQUATEC – швидкість фільтрації води у нього за умови постійного розрідження. Компанія виготовляє зонди, що забезпечують витрату не менше 1 мл/хв при перепаді тиску 100 кПа, з керамічного матеріалу випалюванням і мають максимальний розмір пор не більше від 1 мкм.