au.cetauqa%40ofni

Пн-Сб 09:00-18:00

BIONICA - IoT система для моніторингу та ефективного управління зрошенням агрокультур

BIONICA - IoT система для моніторингу та ефективного управління зрошенням агрокультур

Система BIONICA – це сучасна технологія для оптимізації процесів вирощування агрокультур та мінімізації втрат, відповідає міжнародним принципам точного землеробства (використання датчиків для вимірювання рівня вологості ґрунту та інших параметрів навколишнього середовища).

Ефективність зрошення агрокультур залежить від правильного визначення дати та норми поливу. У практиці сучасного зрошення це робиться з використанням даних динаміки водного потенціалу ґрунту – вологості ґрунту, температури ґрунту, температури, відносної вологості і атмосферного тиску повітря тощо. Сьогодні контролювати і управляти цією динамікою на зрошуваних площах України допомагають IoT системи BIONICA.

Апаратне забезпечення системи складається з електронного контролера збору даних і електронних датчиків моніторингу поливу агрокультур, зокрема сенсорів водного (матричного) потенціалу – тензіометрів AQUAMETER. Програмне забезпечення – WEB-платформа BIONICA – це WEB орієнтована клієнт-серверна платформа, командний центр, який забезпечує простий і швидкий доступ до всіх пристроїв та функцій системи моніторингу у будь-який час.

Інноваційна конкурентоспроможна система BIONICA забезпечує агропідприємства можливістю керувати зрошенням поля, саду або теплиці на основі оперативної, точної і достовірної інформації про середовище вирощування агрокультур, зокрема про наявність і доступність продуктивної вологи у ґрунті. Водночас система дає можливість агропідприємствам ефективно використовувати агроресурсний потенціал територій сільських громад.

"Під час ухвалення рішень щодо поливу рослин є два основні моменти – коли саме поливати і в якому обсязі. Ви можете дати потрібний обсяг води, але не тоді, коли вона потрібна, і навпаки, в потрібний час, але “неправильний” обсяг води. Правильне визначення ось цих двох моментів дуже важливе для організації процесу поливу."  https://east-fruit.com/uk/aktualno-uk/uzbetskyy-ahrokholdynh-pershym-u-krayini-vprovadzhuye-rozumnu-systemu-dlya-optymizatsiyi-polyvu/

На щастя, сьогодні Україна має свою “розумну систему” оптимізації поливу - систему BIONICA!